Erasmus+

Erasmus+

2017 - Maďarsko - automobilní obory

Žáci naší školy se v březnu zúčastnili 3-týdenní stáže v rámci programu Erasmus+. Dvanáct automechaniků a autotroniků si vyzkoušelo, jaké to je tři týdny bydlet a pracovat v Budapešti. Kluci si zlepšili své odborné znalosti z automobilní oblasti na třech pracovních místech, ve dvou zcela nových servisech Gablini měli možnost seznámit se a pracovat s auty značky Nissan, Peugeot, Kia a Hyundai. V servisu s názvem Sziki cars se další skupinka účastníků setkala s vozy Saab, které v rámci svého studia doposud neměli možnost poznat.
Kromě cenných pracovních zkušeností však stáž přinesla i další pozitiva. Všichni žáci se naučili samostatně cestovat po celé Budapešti, ať už metrem, autobusem, lodí či tramvají. Poznali krásy tohoto města v podobě budovy Parlamentu, hradu Buda, náměstí hrdinů i dalších krásných míst, kterým dominovala řeka Dunaj protékající středem města. Dále se seznámili s výbornými i méně dobrými maďarskými jídly a poznali, že i stát ležící tak blízko může mít odlišnou kulturu, historii a chování, přístup obyvatel.
Pro všechny účastníky to byla velmi cenná zkušenost, kterou jejich prostřednictvím poznali i další žáci a škola samotná. „Vzdělání je poklad, ale praxe je klíč k němu", říká Thomas Fuller a my všichni jsme to díky této zkušenosti poznali. Proto i nadále chceme žáky zapojovat do zahraničních pracovních pobytů a posilovat tím nejenom jejich pozici na trhu práce, ale také sebevědomí a osobní rozvoj. V květnu se těšíme na dobrodružství skupiny kuchařů-číšníků, kteří budou v rámci Erasmu+ poznávat život v italském Miláně.

Fotogalerie

Logoer

Stáž žáků v procesu počátečního odborného vzdělávání SŠ

Smysl a cíle projektu Výstřižek

Program ERASMUS+ je zaměřen na podporu zahraničních stáží pro žáky naší školy. Poprvé jsme se tohoto programu zúčastnili ve školním roce 2014/2015, kdy byli naši žáci oborů Autotronik, Mechanik opravář motorových vozidel a Kuchař-číšník na třítýdenní pracovní stáži v italském městě Milán.

Ve školním roce 2016/2017 se žáci oboru Autotronik a Mechanik opravář motorových vozidel zúčastní pracovní stáže v Maďarsku a žáci oboru Kuchař-číšník v Itálii.

Účastníci stáže se zapojí do běžného pracovního procesu, ověří si svoje odborné znalosti zejména ze svých oborů a také z cizojazyčné komunikace. Budou řešit konkrétní problémy a situace ve firmě a poznají její fungování. Dále se seznámí s technologickými postupy, používaným odborným softwarem a budou rozvíjet své odborné, sociální i jazykové kompetence.

                                                                               Ing. Ivana Čermáková

  SAM 1888                     SAM 2078

  SAM 2102   SAM 2103