Úspěchy žáků SŠDOS na krajské soutěži Autoopravář Junior 2016

V únoru se konalo 22. krajské kolo soutěže autoboborů AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2016. Úkolem této soutěže je porovnání znalostí a dovedností žáků jednotlivých škol a také posílení společenské prestiže povolání automechaniků, autotroniků, karosářů a autolakýrníků, bez jejichž kvalitní práce nelze bezpečně a spolehlivě provozovat dnešní dopravní prostředky. Z každého oboru se zapojilo celkem dvanáct soutěžících z různých středních škol celého Jihomoravského kraje (Brno, Slavkov, Kyjov, Znojmo, Boskovice a Moravský Krumlov). Každá škola poslala do tohoto klání dva své zástupce. Soutěžní disciplíny byly rozděleny do tří kategorií. Tou první byla teoretická část. V té museli v časovém limitu pětačtyřiceti minut zvládnout správně odpovědět na 101 otázek vědomostního testu. Poté následovala poznávací část. Každá škola si připravila svůj příspěvek, který pak museli vyřešit postupně všichni žáci. Např. automechanici určovali části motoru, 
běžné osvětlení osobních automobilů či elektrická měřidla používaná při opravách vozidel. Praktická část obsahovala šest úkolů, na každý měli soutěžící dvacet minut. Zde se někteří pořádně zapotili. Výměna rozvodů, demontáž a montáž pneumatik i s jejich vyvážením nebo diagnostika zážehového motoru. To vše dalo mladým automechanikům pořádně zabrat.
Naši žáci se v této soutěži rozhod-ně neztratili. Adam Domkař se umístil na 2. místě v kategorii Automechanik, Martin Jeřábek se umístil také na 2. místě v kategorii Karosář a oba po-stupují do celostátního kola, kde budou reprezentovat nejen naši školu, ale celý Jihomoravský kraj. Moravskokrumlovští žáci ukázali, že jsou na své budoucí povolání dobře připraveni. Doufáme, že i v celostátním kole naši žáci předvedou to nejlepší, co se ve škole naučili. Budeme jim držet palce.