CADDne 14. 4. 2016 se konalo finále Studentských projektů 2015/2016. Záštitu nad soutěží převzal náměstek hejtmana JMK Ing. Stanislav Juránek. Hlavními organizátory soutěže byla Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, příspěvková organizace a Špinar software.

Soutěž má již svou tradici. První finále se konalo v roce 2007 v Moravském Krumlově, další kola pak probíhala v různých městech České a Slovenské republiky a desátý ročník se opět vrátil do Moravského Krumlova.

Cílem soutěže je podpořit výuku nových softwarových technologií a především motivovat studenty, aby pomocí těchto technologií vytvořili výstupy, které si žádá dnešní praxe. Účastí v soutěži se studentům otevírají nové možnosti a příležitosti k budoucímu profesnímu uplatnění. Soutěž je určena pro studenty všech typů škol v České a Slovenské republice zejména technické obory v oblasti nábytkářství, interiérové tvorby, dřevařství, truhlářství, architektury, strojírenství, designu, automobilového průmyslu, elektrotechniky a deskriptivní geometrie.
Studenti středních a vysokých škol z České a Slovenské republiky se zúčastnili se svými projekty v programu TurboCAD základního kola a do finále postoupilo celkem 17 projektů ze středních odborných škol z Moravského Krumlova, Bystřice pod Hostýnem, Bosonoh, Hodonína, Hradce Králové, Nového Boru, Ostravy, Topoľčan, Znojma, Žiliny a vysokých škol z Prahy a Brna. Finalisté museli projekty obhájit před odbornou porotou, ve které zasedali zástupci vysokých a středních škol a odborníků z praxe. Na porotě bylo vybrat nejlepší práce v kategorii stavební a strojírenské. Po obhajobě studenti soutěžili v dovednostech v programu TurboCAD, kdy dostali všichni stejné zadání a měli hodinu na jeho vypracování.
V odpoledních hodinách pak na moravskokrumlovském zámku předal nejlepším žákům ceny náměstek hejtmana JMK Ing. Stanislav Juránek.
Soutěž proběhla za podpory sponzorů a mediálních partnerů: IMST DESIGN, Lenza, FALCO COMPUTER, Městský úřad Moravský Krumlov, Kulturní středisko Moravský Krumlov, Autoexpres cz, Dřevařský magazín, Bydlení.cz, MM Průmyslové spektrum, střechy fasády izolace, stolari-truhlari.cz.