Žáci naší školy se v březnu zúčastnili 3-týdenní stáže v rámci programu Erasmus+. Dvanáct automechaniků a autotroniků si vyzkoušelo, jaké to je tři týdny bydlet a pracovat v Budapešti. Kluci si zlepšili své odborné znalosti z automobilní oblasti na třech pracovních místech, ve dvou zcela nových servisech Gablini měli možnost seznámit se a pracovat s auty značky Nissan, Peugeot, Kia a Hyundai. V servisu s názvem Sziki cars se další skupinka účastníků setkala s vozy Saab, které v rámci svého studia doposud neměli možnost poznat.
Kromě cenných pracovních zkušeností však stáž přinesla i další pozitiva. Všichni žáci se naučili samostatně cestovat po celé Budapešti, ať už metrem, autobusem, lodí či tramvají. Poznali krásy tohoto města v podobě budovy Parlamentu, hradu Buda, náměstí hrdinů i dalších krásných míst, kterým dominovala řeka Dunaj protékající středem města. Dále se seznámili s výbornými i méně dobrými maďarskými jídly a poznali, že i stát ležící tak blízko může mít odlišnou kulturu, historii
a chování, přístup obyvatel.
Pro všechny účastníky to byla velmi cenná zkušenost, kterou jejich prostřednictvím poznali i další žáci a škola samotná. „Vzdělání je poklad, ale praxe je klíč k němu", říká Thomas Fuller a my všichni jsme to díky této zkušenosti poznali. Proto i nadále chceme žáky zapojovat do zahraničních pracovních pobytů a posilovat tím nejenom jejich pozici na trhu práce, ale také sebevědomí a osobní rozvoj. V květnu se těšíme na dobrodružství skupiny kuchařů-číšníků, kteří budou v rámci Erasmu+ poznávat život v italském Miláně.

Ing. Veronika Čermáková, koordinátorka projektu  

 

20170319 133026 

      Logoer