V pondělí 2. září zahájila Střední škola dopravy, obchodu a služeb nový školní rok. Studenti prvních ročníků se sešli o půl deváté v tělocvičně ke slavnostnímu odstartování jejich studia. Nechyběla česká státní hymna a také hymna studentská – Gaudeamus igitur. Ředitel Jiří Psota krátce představil školu a její vedení.

Poté následovalo představení celkem devíti třídních učitelů, kteří se ujali nových prváků. „Na svá školní léta vzpomínám rád, byly to hezké časy. Potěšilo mě, když jsem viděl na zahájení školního roku desítky nových studentů. Musím přiznat, že Krumlov byl během prázdnin bez studentů trochu posmutnělý. Oceňuji vedení školy, které do své práce dává veškerou energii," pronesl při slavnostním zahájení školního roku místostarosta M. Krumlova a zároveň předseda školské rady Zdeněk Juránek.

Do prvních ročníků letos nastupuje přes sto osmdesát studentů. „Největší zájem je o obor Ekonomika a podnikání a z učebních oborů je to kuchař-číšník a automechanik," říká ředitel Psota. Školu v novém školním roce čeká zateplení budovy, zapojení se do podpory a propagace technického vzdělávání na základních školách, příprava virtuálního svařovacího automatu a také realizace projektu vzdělávání dospělých v oblasti gastronomie.