Aktuálně ze školy

Mistrovství České republiky

Dne 17. prosince 2019 proběhlo regionální kolo Mistrovství České republiky pro obor Truhlář pro Jihomoravský a Zlínský kraj. Soutěže se zúčastnilo 10 škol.
Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy; Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín; Integrovaná střední škola Slavkova u Brna; SOU a SOŠ SČMSD Znojmo; Masarykova střední škola Letovice; Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí; Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem; Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město; Střední škola technická Znojmo a Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov.
Zvítězili:
1. Jakub Neubauer z Integrované střední školy Slavkov u Brna
2. Pavel Seldmajer z Integrované střední školy Slavkov u Brna
3. David Fiala ze Střední školy dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov
Do finále Mistrovství České republiky postupují:
Za Jihomoravský kraj Jakub Neubauer z Integrované střední školy Slavkov u Brna a za Zlínský kraj Ondřej Klíger ze Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město.
IMG 9639
fejsbuk copy
IMG 9636

Sociální činnost

Střední škole dopravy, obchodu a služeb byl Radou Jihomoravského kraje schválen, pro školní rok 2020/2021, čtyřletý studijní obor 75-41-M/01 Sociální činnost.
letacek Soc cin

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Veletrh pracovních příležitostí

Ve středu 13. 11. 2019 se SŠDOS Moravský Krumlov prezentovala na Veletrhu pracovních příležitostí, který pořádalo SVČ Ivančice ve spolupráci s Hospodářskou komorou.
IMG 20191113 110640IMG 20191113 110658

Cena hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost

Dne 24. 10. 2019 se konal v Brně ve vile Löw-Beer slavnostní večer u příležitosti předání Ceny hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost. Střední škola dopravy, obchodu a služeb získala Zvláštní ocenění za environmentální výchovu.

Číst více...

Najdi si své povolání

Dne 1. 11. 2019 se na SŠ Dvořáka ve Znojmě konala burza povolání. Žáci devátých tříd základních škol si vybírali své budoucí studijní obory. Také naše škola SŠDOS MK zde prezentovala své studujní i učňovské obory. Nejvíce návštěvníky lákali roboti a 3D tiskárna.
Ing. Lenka Dobešová
DSC 0038

Gaudeamus 2019

V pátek dne 25.10. 2019 navštívili studenti čtvrtých ročníků maturitních oborů a 2. ročníků nástavbového studia veletrh Gaudeamus v Brně, který je zaměřený na univerzitní, neuniverzitní pomaturitní studium a na celoživotní vzdělávání. Cílem veletrhu je poskytnout co nejvíce informací o vysokoškolském vzdělávání absolventům středních škol i celému spektru zájemců o celoživotní vzdělávání. Veletrh pořádá společnost MP-Soft a.s. ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně, pod záštitou rektora Vysokého učení technického v Brně a dalších významných osobností.
Důležitou součástí veletrhu byly přednášky jednotlivých vystavujících škol pro zájemce o studium. Přednášky a semináře probíhaly v přednáškových sálech přímo v prostorách veletrhu a studenti na ně měli vstup zdarma.
Přímo na veletrhu se mohli studenti nechat otestovat a zjistit, na které obory se nejlépe hodí. Poradci jim také pomohli s výběrem vhodné školy nebo fakulty, která nabízela jejich obor.
Snad se všem našim žákům podařilo vyřešit otázku "Kam po maturitě?"
IMG 20191025 090425

Upozornění!

Dne 23.10. 2019 se z provozních  důvodů budou obědy vydávat pouze v hlavní jídelně.
Po dobu podzimních prázdnin  29. a 30. 10.  2019 se z provozních důvodů nevaří!

Bobřík informatiky

Držíme palce studentům, kteří budou naši školu reprezentovat na 12. ročníku celostátní soutěže v informatice.
bobr

Ivančický Grilfest 2019

Děkujeme žákům oboru Kuchař-číšník za účast na letošním GRILFESTU.
grilfest 2019010grilfest 2019014grilfest 2019015

Řemeslo - Skill 2019

Na mezinárodní soutěži v řemeslných dovednostech Řemeslo/Skill 2019, která se konala ve dnech 17.- 19. září 2019 ve Vysokém Mýtě, se naši truhláři Filip Švec a David Fiala umístili na krásném 2. místě. Gratulujeme.
DSC03138

Gastronomická soutěž

gastro13. května 2019 se naši žáci oboru Kuchař – číšník, Vojtěch Voborný a Vojtěch Sklenář zúčastnili Gastronomické soutěže: O pohár hejtmana jihomoravského kraje. V mezinárodním zastoupení se Vojtěch Voborný umístil na 5. místě a Vojtěch Sklenář na krásném 8. místě.

FabLab Experience

Speciálně upravený návěs, vybavený laserovou řezačkou, 3D tiskárnami, robotickým ramenem a dalšími, pro mnohé futuristickými přístroji, putuje po jihomoravských základních a středních školách. Vizionáři z JIC, kteří s ideou přišli, ho představí i v zahraničí. Co do vybavení a rozměru jde o unikát a je největší na světě. FabLab Experience finančně podpořil Jihomoravský kraj, město Brno a řada firemních sponzorů.

Číst více...

Prevence dopravní nehodovosti u mladistvých na SŠDOS M.Krumlov

IMG 119320. března proběhla preventivní beseda o bezpečnosti /nejen/ v dopravě pod vedením velitele městské policie Rudolfa Fráni. Žáci a studenti 3. ročníků se tak dozvěděli řadu informací, které jim v budoucím životě mohou být velmi užitečné.
ŠMP Ing. Lenka Dobešová 


Autoopravář Junior 2019

DSC 06167.3. se v dílnách OV Polánka uskutečnilo krajské kolo soutěže AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2019. Soutěž byla určena žákům třetích ročníků učebního oboru automechanik. Zúčastnilo se 12 soutěžících ze středních škol Jihomoravského kraje. V náročné konkurenci se na prví místo probojoval Pavel Veselý ze SŠDOS Moravský Krumlov.
Bc. Pavel Bugner